Informatyka Przemysłowa
STUDIA PODYPLOMOWE
Informatyka Przemysłowa
Instytut Automatyki i Robotyki
Wydział Mechatroniki, Politechnika Warszawska
1. Opis
Studia pozwalają poznać współczesne technologie informatyczne oraz rozwiązania zaawansowanych systemów informatycznych, przeznaczonych do sterowania, monitorowania procesami oraz zarządzania produkcją, a także zdobyć dobrą orientację w zakresie projektowania, wdrażania i eksploatacji tej klasy systemów. W szczególności zapewniają poznanie systemów operacyjnych, baz danych, sieci komputerowych i przemysłowych, technologii i bezpieczeństwa w Internecie, zasad prowadzenia projektu informatycznego, inteligentnych urządzeń polowych, sterowników PLC, systemów SCADA i DCS, informatycznych systemów zarządzania, technik sztucznej inteligencji: sieci neuronowych, logiki rozmytej, algorytmów genetycznych, podstawy modelowania.
Studia trwają dwa semestry.
2. Co po studiach
Masz kwalifikacje potrzebne do formułowania założeń i wymagań, oceny i porównywania ofert, nadzoru i oceny wdrożeń oraz udziału w zespołach realizujących wdrożenia i zespołach projektujących systemy informatyczne przeznaczone do sterowania, monitorowania i zarządzania produkcji. Na rynku zarówno europejskim, jak i krajowym jest duży niedostatek specjalistów o takim profilu.
3. Szczegółowe informacje o zasadach rekrutacji
O przyjęcie na studia może ubiegać się osoba, która posiada: tytuł zawodowy magistra inżyniera lub tytuł zawodowy inżyniera lub równorzędny uzyskany w kierunku kształcenia:
- Automatyka i Robotyka,
- Informatyka,
- Elektrotechnika,
- Mechatronika,
- Mechanika i Budowa Maszyn
lub tytuł magistra lub licencjata lub równorzędny uzyskany w kierunku kształcenia:
- Matematyka,
- Informatyka,
- Ekonomia,
- Zarządzanie i Marketing
lub podobnym uzyskanym w Polsce lub w innym kraju.
W przypadku braku odpowiedniej umowy międzynarodowej o wzajemnym uznawaniu dyplomów ukończenia studiów wyższych, warunkiem uzyskania świadectwa ukończenia tych studiów jest nostryfikacja dyplomu; Rada Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, w trybie określonym w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z 24.02.2006 r. w sprawie nostryfikacji dyplomów ukończenia studiów wyższych uzyskanych za granicą (Dz. U. nr 37, poz. 255), może zwolnić kandydata z postępowania nostryfikacyjnego.
Przyjęcie odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń w ramach limitu miejsc na studiach. Decyzję o spełnieniu warunków przyjęcia i zakwalifikowaniu do przyjęcia na studia podejmuje Kierownik Studiów. Studia są uruchamiane jeżeli zgłosi się co najmniej 15 kandydatów.
4. Opłata
Czesne 9000,-zł
Opłaty za studia wnoszone są na indywidualne konta uczestników. Numer konta można uzyskać w systemie USOS po dokonaniu rejestracji.
Faktury VAT będą wystawiane niezwłocznie po wpłacie czesnego za studia podyplomowe, wyłącznie po złożeniu przez studenta studiów podyplomowych stosownego wniosku.
Faktura wystawiana jest wyłącznie po dokonaniu zapłaty.
Przed dokonaniem wpłaty możliwe jest jedynie wystawienie faktury proforma.
5. Kontakt
Kierownik Studiów
dr inż.prof PW, Michał Syfert
pok 340, Wydział Mechatroniki PW
e-mail: michal.syfert@pw.edu.pl
Sekretariat Studiów
Mgr Marta Pawłowska, tel. (22) 234-8555, (22) 849-9616, e-mail: marta.pawlowska@pw.edu.pl
Pokój 253, Wydział Mechatroniki PW
Korespondencja pocztowa powinna być adresowana w następujący sposób
Studia Podyplomowe Informatyka Przemysłowa
Instytut Automatyki i Robotyki
Politechnika Warszawska
ul. św. Andrzeja Boboli 8
02-525 Warszawa