Laboratorium Programowania i Technik Komputerowych

Opiekun:

Barbara Putz, prof. nzw. dr hab. inż. bputz@mchtr.pw.edu.pl p. 306 22 234 8366

LAB_308LAB_308

Najstarsze laboratorium komputerowe na Wydziale, od ponad 40 lat w tym samym miejscu.  To tutaj zaczęło się nauczanie informatyki na Wydziale, byliśmy w tym zakresie prekursorami na PW.  Teraz studenci I roku  trafiają tu wkrótce po immatrykulacji, by zgłębiać tajniki programowania w języku C/C++. Tu w wielkim skupieniu uruchamiają "na żywo"  swoje programy na zaliczeniowych sprawdzianach, a w następnym semestrze rozliczają się z zaawansowanych projektów (na obrazkach przykładowe zrzuty ekranów). Tu zapoznają się z Matlabem, LabView, różnymi technikami komputerowymi i narzędziami inżynierskimi, a potem uczą się Javy, przetwarzania sygnałów, sztucznej inteligencji i podstaw optymalizacji. To wszystko tworzy bardzo solidną  bazę dla niełatwych  studiów na Automatyce, Robotyce czy  Informatyce Przemysłowej.