Instytut automatyki i robotyki Politechniki Warszawskiej

PRACODAWCY O NAS

 

  • Emerson Power Management Power and Water Solutions

Firma Emerson Power Management Power and Water Solutions (należąca do międzynarodowej korporacji Emerson) zajmuje się automatyzacją wytwarzania energii elektrycznej w Europie. Firma wysoko ceni absolwentów Wydziału  Mechatroniki, w szczególności specjalności Automatyka i Robotyka z uwagi na profil i poziom wykształcenia, bardzo odpowiadający naszym potrzebom. Potwierdza to fakt, że automatycy - absolwenci Mechatroniki  stanowią znaczną liczbę zarówno wśród naszych pracowników jak też kadry menadżerskiej.

 

Pozdrawiam,

Leszek Falkowski

 

 

  • AB Industry SA

Instytut Automatyki i Robotyki na Wydziale Mechatroniki pozwolił mi wkroczyć w życie zawodowe bez kompleksów. Już będąc studentem V roku programowałem sterowniki PLC i uruchamiałem linie produkcyjne. Zarówno wiedza, którą zdobyłem jak i praktyczne podejście kadry Instytutu sprawiło, że praca automatyka była dla mnie pasją. Każdy temat był wyzwaniem, które podejmowałem z entuzjazmem i ogromnym zaangażowaniem.

Obecnie jestem właścicielem AB Industry SA – firmy, która zajmuje się Kompleksową Realizacją Inwestycji Przemysłowych. Budujemy Linie technologiczne dla międzynarodowych koncernów jak również całe zakłady produkcyjne. Wszystko jest oczywiście automatyzowane i zrobotyzowane. Zatrudniamy ponad 120 wysoko wyspecjalizowanych inżynierów. Wielu z nich to absolwenci Instytutu Automatyki i Robotyki na wydziale Mechatroniki. Z Instytutem stale współpracujemy - razem prowadzimy prace badawcze i konsultacje, zatrudniamy studentów w ramach praktyk czy staży.

Polecam Instytut Automatyki i Robotyki na wydziale Mechatroniki PW osobom, które pragną zdobyć konkretny i poszukiwany przez pracodawców zawód, szukają wiedzy praktycznej, cenią profesjonalizm u prowadzących zajęcia. Jednak aby z tego w pełni korzystać należy rzetelnie się uczyć. Nie jest to specjalność dla leni.

Jacek Szmepliński

właściciel AB Industry SA

 

 

  • KB Medical SA

Zawsze uważałem, że robotyka jest kierunkiem przyszłości i dlatego zdecydowałem się na studia w Instytucie Automatyki i Robotyki. Wysokiej klasy wykładowcy, poważne wymagania i bardzo dobry poziom merytoryczny przygotowały mnie do dalszej kariery na najlepszych uniwersytetach (m.in. Stanford, CA) i instytutach badawczych (Niemieckie Centrum Badań Kosmicznych DLR, Szwajcarski Instytut Technologii EPFL). Po ukończeniu doktoratu założyłem start­up komercjalizujący wyniki moich badań. Z własnego doświadczenia polecam studia w Instytucie Automatyki i Robotyki.

Dr inż. Szymon Kostrzewski

Dyrektor Techniczny, KB Medical SA